Celjani pri sosedih pohopsali vse možne točke

Nogometaši Celja so v prvi tekmi 26. kola državnega prvenstva gostovali v bližnjem Velenju, od koder so se vrnili s širokimi nasmeški.

V mestu lignita so namreč zmagali z 0:3 in tako nekoliko popravili vtis z zadnje tekme z Domžalčani. Vsi trije goli so bili doseženi v drugem polčasu, v prvem pa so domači ostali brez enega igralca, ki je prejel drugi rumeni karton.

V 68. minuti je zadel Rudi Požeg Vancaš, ki je bil uspešen tudi povsem ob koncu igralnega časa in se tako utrdil na vrhu seznama naj strelcev lige. Na 2:0 je povišal Amadej Brecl v 84. minuti.

Rudar : Celje 0:3 (0:0)

Rudar: Radan, Hrubik, Bolha, Tomašević, Krefl, Trifković, Črnčič (od 67. A. Pišek), Arap, Škoflek (od 61. Pušaver), Radić, Tučić (od 87. Kobiljar).
Celje: Jurhar, Travner, Zaletel, Stojinović, Brecl, Benedičič (od 64. Lotrič), Cvek, Požeg Vancaš, Novak (od 64. R. Štraus), Kerin (od 69. Ibišević), Vizinger.
Rumeni kartoni: Trifković, Tomašević; Benedičič, Travner.
Rdeči karton: Trifković (33.).

Krško : Maribor  0 : 1
Domžale : Triglav Kranj 6 : 1
Aluminij : Gorica, Mura : Olimpija (četrtek)