Slovenski košarkarji v Celju ugnali še Estonce

Slovenski košarkarji so v Celju odigrali prvo izmed dveh kvalifikacijskih tekem za svetovno prvenstvo 2023, ki naše čakata pred evropskim prvenstvom, ki se bo začelo 1. septembra.

Aktualni evropski prvaki so Estonce odpravili s 104:83. V nedeljo jih čaka še kvalifikacijska tekma proti Nemčiji v Münchnu. V primeru zmage bi Slovenci naredili velik korak proti svetovnemu prvenstvu, ki bo potekalo čez eno leto v Aziji.

Slovenci so na pripravljalni tekmi v Celju minulo soboto premagali Hrvaško, tokrat pa so na kvalifikacijski tekmi za SP 2023 gladko odpravili še Estonce. Blestel je NBA zvezdnik Luka Dončić, ki je v pol ure igre dosegel 25 točk, 11 skokov in 8 podaj. MVP zadnjega evropskega prvenstva Goran Dragić je dodal 19 točk, z razdalje je bil natančen tudi tretji NBA-jevec Vlatko Čančak, ki je zadel štiri trojke iz petih poskusov.

Estonci so tekmo začeli bolje in v uvodu celo povedli za sedem (5:12). Nato so stvari v svoje roke vzeli predvsem Čančar, Dragić in Dončić ter poskrbeli za vodstvo s štirimi točkami po prvi četrtini.

Drugo četrtino so Slovenci začeli veliko bolje v obrambi in Estoncem skoraj tri minute niso pustili zadeti. Tudi v napadu jim je steklo, tako da se je razlika hitro povzpela na 37:25. Slovenci so pod vodstvom Luke Dončića še naprej polnili estonski koš, po zabijanju Mike Tobeya pa povedli že za 20. Na odmor so Slovenci odšli z 18 točkami prednosti.

Tretjo četrtino so Estonci dobili za štiri in nekoliko zmanjšali razliko pred zaključkom tekme. Slovenski košarkarji so v zadnji četrtini še dopustili, da so se ssem minut pred koncem Estonci približali na 11, a so z delnim izidom 10:0 razrešili dvome o zmagovalcu in tekmo končali z 21 točkami prednosti.