Martina Ratej v finalu ni bila razpoložena

Martina Ratej je na svetovnem prvenstvu v atletiki osvojila končno deveto mesto v metu kopja. Z metom 61,05 metra se ni uvrstila v drugi del finalnega nastopa.

Celjanka Martina Ratej danes v finalu žal ni bila razpoložena saj je po treh metih, ko finale nadaljuje zgolj najboljših osem, z metom 61,05 metra osvojila nehvaležno deveto mesto in končala tekmovanje.

Če bi ponovila met iz kvalifikacij (65,64 metra), bi bila Ratejeva celo bronasta. Tako pa očitno Ratejevi ne ležijo finala velikih tekmovanj, saj v njih še ni presegla 61,65 metra.

V zelo izenačenem finalu je sicer zmagala Čehinja Barbora Špotakova, ki je kopje vrgla 66,76 metra. S tem se je na najboljši možen način poslovila od atletskih tekmovanj. Drugo in tretje mesto sta zasedli Kitajki Lingwei Li (66,25 metra) in Huihui Lyu (65,26). Četrta je bila olimpijska prvakinja in vodilna na jakostni lestvici Hrvatica Sara Kolak (64,95 metra).