Neptunovci opravili z generalkama za državna prvenstva

Ta konec tedna so plavalci Neptuna nastopali na dveh tekmah.

plavanje_kranj_januar_201815 plavalcev 2. ekipe je v soboto nastopilo na 20. Boštjanovem Dr. Figu v Kranju, kjer je skupno nastopilo 543 plavalcev iz Nemčije, Srbije, Hrvaške in Slovenije.

Sebastjan Jug je osvojil srebrno medaljo na 100 m prosto  in finalni nastop na 100 m hrbtno, kjer je zasedel 5. mesto. Izabela Pakiž Rumpf si je priplavala finalni nastop na 100 m hrbtno, kjer je osvojila 6. mesto.

Osebne rekorde so odplavali Filip Bratina, Jakob Brodej, Sebastjan Jug, Nik Kočevar, Arne Kovačič, Gašper in Julijan Pevec, Tim Vasle, Domen Vihernik, Ajda Brenčič, Staša Jezovšek Špiljar, Izabela Pakiž Rumpf, Tia Perc in Iza Slivnikar Ocvirk.

12 plavalcev 3. ekipe je nastopilo na 8. pokalu Zdravilišča Radenci, kjer skupno nastopilo 181 plavalcev iz Madžarske, Hrvaške in Slovenije

Za modre so medalje osvajali: Hanna Naya Hušič – 1. mesto 50 m prsno,  2. mesto 100 m prsno, 3. mesto 100 m hrbtno; Pia Krajinović – 1. mesto 100 m mešano, 2. mesto 100 m prosto, 2. mesto 50 m prosto; Elina Bratina – 3. mesto 50 m delfin; Vid Sternad Recko – 3. mesto 50 m prsno.

Osebne rekorde pa so izboljšali: Nika Alagić, Nik Perc, Aljoša Vihernik, Metod Recko Sternad, Luka Štrukelj, Vid Čujež, Miha Čujež, Jon Kočevar.

Naslednje tri vikende bodo plavalci nastopali na zimskih državnih prvenstvih Slovenije.