Kaj muči Celjane: od ostankov požara, do sistema KolesCE, klopi ob Savinji ter prehitre vožnje


Na spletnem portalu Servis 48 lahko občanke in občani Celja podajajo pobude ali pritožbe, na katere nato Mestna občina Celje poda odgovor ter se skuša odzvati z reševanjem problema oziroma predloga.

Preverili smo nekaj aktualnih zadev, ki ”mučijo” prebivalce Celja. Tokrat so prednjačile težave oziroma predlogi v zvezi z ostanki požara na Polulah, sistemom KolesCE, klopmi ob Savinji, prehitre vožnje …

Servis 48 je javno dostopna storitev oziroma portal Mestne občine Celje, s katero želijo spodbuditi občanke in občane, da sodelujejo pri ustvarjanju boljše in lepše podobe našega knežjega mesta.

To so nekateri predlogi oziroma problematike, ki so jih v zadnjem času zaznali Celjani in Celjanke:

Več kot osem mesecev po požaru na Polulah še vedno brez sprememb

Trgovino Mercator na Polulah je že lansko poletje prizadel požar, kljub temu pa pogoreli tramovi še vedno samevajo na parkirišču pred poslopjem.

Pogoreli ostanki pred Mercatorjem na Polulah (Foto: Simon Valant)


“Ta objekt sedaj izgleda kot propadajoči objekt, njena okolica pa kot deponija odpadkov. Živimo v letu 2024, krajani Polul pa si zaslužimo ter zahtevamo dobro trgovino in ne le kup izgovorov. Glede na dosedanje stanje pa je jasno predvsem to, da je Mercator zelo slab gospodar, ki ni niti blizu dobrega soseda,”
je zapisal prebivalec Polul.

Pri celjski občini so od lanskega leta na družbo Mercator d. d. že večkrat naslovili pozive, da kot lastniki poskrbijo za ustrezno urejenost nepremičnine. Pozvali so jih, da kot lastnik izvedejo tako nujna vzdrževalna dela kot tudi, v izogib nadaljnjemu nepooblaščenemu odlaganju odpadkov, skladiščenju odpadnega materiala, parkiranju vozil, ustrezno zavarujejo območje svoje nepremičnine.

Občani si želijo ponovne vzpostavitve trgovine, po podatkih občine pa naj bi bila v pripravi projektna dokumentacija za rekonstrukcijo objekta, ki naj bi se začela še v letošnjem letu.

V Košnici si želijo sistema KolesCE

Krajani Košnice bi radi postali povezani z mestom s sistemom KolesCE. “Po ostalih naseljih ste postavili že več postaj, mi pa še vedno ostajamo brez koles in Celebusa,” se prikrajšane počutijo prebivalci Košnice.

Pri občini so nato razložili, da gre pri sistemu za izposojo javnih koles za dokaj drago opremo, zato se umešča tam, kjer je največje pričakovano število uporabnikov. To so lokacije v bližini objektov javnega pomena (bolnica, zdravstveni dom, nakupovalni centri, večji šolski centri, ipd.), spalna naselja, centri Krajevnih skupnosti in Mestnih četrti.

Trenutno je v Celju 39 lokacij oziroma terminalov za izposojo koles, Košnica pa je dodana med lokacije za dodatne postavitve, vendar točen termin postavitve še ni znan.

Dodatne klopi ob nabrežju Savinje

Celjani si želijo dodatnih klopi na poti od Čopovega mostu do Levške brvi. Kot pravijo na občini je postavitev klopi od čolnarne Špica do Levškega mostu v fazi načrtovanja.

Poleg tega pa je želja celjskih prebivalcev tudi dodatno stopnišče na Savinjskem nabrežju.

(Pre)hitra vožnja na Hudinji

“Večina voznikov v želji, da ujame zeleno luč na semaforju, močno pospeši od lokala Roth bar proti Mariborski cesti. Ker je pred omenjenim križiščem odcep za osnovno šolo in sosednjo ulico na drugi strani, vsakodnevno obstaja nevarnost za nastanek prometne nesreče,” je na Servis 48 zapisal celjski občan, ki bi pred križiščem Ulice frankolovskih žrtev in Mariborsko cesto uvedel kakšno tehnično oviro ali merilnik hitrosti.

Cesta, ki vodi proti Mariborski cesti (Foto: Google Maps)

Z občine so odvrnili, da bo opravljen terenski ogled zaradi možnosti merjenja hitrosti z vozilom, v katerem je nameščen radar. Predlagali pa so tudi, da se občan obrne na Policijsko postajo Celje, da tudi oni izvedejo občasne meritve hitrosti.

Tovorna vozila na parkirišču pri dvorani Zlatorog

Uporabnika Servisa 48 je zanimalo, če je na parkirišču pri dvorani Zlatorog dovoljeno parkiranje tovornih vozil. Pred leti je bil namreč dovoz omejen samo za osebna vozila, za tovorna vozila in avtobuse pa samo izjemoma, ker je na dovozu višinska rampa.

Pri gradnji balinišča so umaknili betonske posode za rože, ki so omejevale širino vozila. Od takrat pa na tem parkirišču parkirajo tovorna vozila, ki ostajajo čez vikende in noči.

Parkirišče pri dvorani Zlatorog (Foto: Google Maps)

“Parkirišče se bo uredilo v sled pobude in sicer tako, da se bodo zopet namestila korita tako, da ne bo mogoče parkirati tovornim vozilom in avtobusom. Korita se bodo umikala le v sled večjih prireditev na tem prostoru,” so odgovorili pri celjski občini.

Preverite tudi:

Kaj muči Celjane: od prepovedanega parkiranja do nevarnega odseka in udora na parkirišču