Celjani dolgo lomili odpor Gorenjcev

Celjski rokometaši so začeli s sodelovanjem v državnem prvenstvu, kjer so skupaj z velenjskim Gorenjem in Riko Ribnico postavljeni v vodilni položaj.

Domača zasedba je tekmo z zasedbo iz Škofje Loke v podporo osebam z Downovim sindromom simbolično začela v različno obarvanih nogavicah. V uvodu so bili nekoliko boljši tekmeci Gorenjci, ki so sicer igrali s pretežno belimi nogavicami.

Ob podpori peščice privržencev so se odlično kosali z gostitelji in po 9:9 v 15. minuti, v 20. minuti povedli s tremi goli prednosti – 10:13.

S precej truda so pivovarji tik pred koncem prvega polčasa prešli v minimalno vodstvo, gostje pa so sekundo pred iztekom igralnega časa izenačili po ubranjeni sedemmetrovki domačega vratarja Urbana Lesjaka.

Po izenačenem uvodu v drugi polčas so Celjani v 40. minuti preko Branka Vujovića prvič povedli za več kot en gol. Odpor gostov so domači zlomili čez nekaj minut, ko je razlika končno začela nezadržno naraščati.

Celje Pivovarna Laško : Urbanscape Loka 32:25 (15:15)

Celje Pivovarna Laško: Lesjak 14/3 obramb, Panjtar 2 obrambi; Vujović 3, Jurečič 2, Malus 5, Razgor 8/3, Suholežnik, Marguč 2, Grošelj, Žabič, Slišković 1, Makuc 1, Anić 2, Dujshebaev 2, Mačkovšek 4, Mlakar 2; trener Branko Tamše

Izključitve: 10 min, 7-metrovke: 3/4

Urbanscape Loka: Božnar, Juričan 10 obramb; Vrbinc M. 2, Rakovec, Šibanc 4/1, Gartner 1, Dolenc 1, Kavčič 9/1, Jamnik 1, Jesenko, Pipp U., Bradeško, Pipp M. 1, Bergant 1, Jesenko A. 3, Marinovič 2; trener: Robert Beguš

Izključitve: 8 min, 7-metrovke: 2/5

V soboto bodo Celjani gostovali pri Riku Ribnici, ki je redni del državnega prvenstva prepričljivo končal na vrhu lestvice.