Pasji prebivalci Celja bodo končno dobili, kar si zaslužijo


V zadnjih letih so se pasji parki uveljavili kot priljubljeno zbirališče pasjih ljubiteljev in njihovih kosmatih prijateljev po celotni Sloveniji. Vendarle pa je eno od večjih slovenskih mest, Celje, še vedno izjema. Toda tudi to se bo, kot je v načrtu celjske občine, z letošnjim spremenilo.

Pasja populacija v Celju sicer šteje približno desetino človeške: v Mestni občini Celje namreč živi skoraj 4.700 psov, medtem ko jih je v Sloveniji skupaj nekaj čez 240 tisoč. 

Številni kraji kot so Kidričevo, Ljubljana, Ptuj, Maribor, Kranj, Dravograd, Novo mesto, Medvode, Kočevje, Koper, Izola, Murska Sobota, …, že imajo posebne površine namenjene le psom. Ena redkih izjem, ko govorimo o večjih slovenskih mestih, je le Celje.

Mestna občina Celje se je odločila, da bo to spremenila, saj načrtuje izgradnjo prvega pasjega parka v Celju. Natančne lokacije parka za pse še niso izbrali, zato tudi zaenkrat ne morejo govoriti o velikosti parka. Prav tako pa še preučujejo ostale vidike delovanja parka.

Foto: Pixabay

Park nameravajo urediti še v tem letu, za podatke o podrobnejšem časovnem načrtu izgradnje pa je še prezgodaj. Pri urejanju parka za pse nameravajo za nasvet zaprositi Kinološko društvo Celje, ki ima bogate izkušnje s področja skrbi za pse. Na njih smo se za mnenje in vprašanjem kako naj bi bil videti optimalen park obrnili tudi mi, toda odgovora še nismo prejeli.

Parki za pse so v zadnjih letih postali priljubljeno zbirališče pasjih ljubiteljev in njihovih kosmatih prijateljev. Tam nastajajo nova prijateljstva, saj psi brezskrbno tečejo po zelenicah, premagujejo ovire in se zabavajo s svojimi kosmatimi vrstniki.

Eden od ključnih razlogov priljubljenosti teh parkov je, da psi uživajo v igri brez povodcev, medtem ko se njihovi skrbniki lahko sproščeno družijo, brez skrbi, da bi njihovi ljubljenčki pobegnili.