Prejemniki prvih Priznanj Kamra tudi s Celjskega


V četrtek se je v Celju odvijal Festival Kamra 4.0, kjer so bila prvič podeljena Priznanja Kamra, ki so jih prejeli tudi s Celjskega.

V nabor možnih prejemnikov priznanj so uvrščeni vsi vnašalci in avtorji na portalu Kamra, ki se ukvarja z digitalizacijo kulturne dediščine slovenskih pokrajin. Pri izboru za priznanje sledijo kriterijem, ki so že v porabi za izbor članov tamkajšnjega nadzornega sveta. Najvišje ovrednotena je digitalna zbirka, sledi avtor besedila digitalne zbirke, nato pa sledijo posamezna podzbirka, vnos na Album Slovenije, vnos novice in na koncu seštevek posameznih multimedijskih elementov.

Kot so zapisali na portalu Kamra, so letošnji prejemniki priznanja:

  • Robert Ožura iz Osrednje knjižnice Celje za vnesenih 76 digitalnih zbirk, 931 podzbirk, 4297 MME in z doprinosom novic, organizacij, vsebinami v Albumu Slovenije in 1 avtorsko zbirko.
  • Srečko Maček iz Osrednje knjižnice Celje za vnesenih 30 digitalnih zbirk, 201 podzbirko, 2374 MME, 262 vsebin na Albumu Slovenije ter kar 2279 vsebinami v kategoriji novice, kamor sodi rubrika Na današnji dan, s prispevki za vsak dan v letu, ki se prikazujejo na prvi strani Kamre.
  • Simona Vončina iz Koroške osrednje knjižnice dr. Franca Sušnika za vnesenih 45 digitalnih zbirk, 694 podzbirk, 4739 MME in z doprinosom novic, organizacij, in 3 avtorskimi zbirkami.
  • Anja Frković Tršan iz Mestne knjižnice Ljubljana za vnesenih 45 digitalnih zbirk, 382 podzbirk, 2218 MME in z doprinosom novic, organizacij, vsebinami v Albumu Slovenije in 6 avtorskimi zbirkami.
  • mag. Gašper Hudolin iz Mestne knjižnice Ljubljana za vnesenih 48 digitalnih zbirk, 243 podzbirk, 1564 MME in z doprinosom novic, organizacij, vsebinami v Albumu Slovenije in 29 avtorskimi zbirkami.
  • Melita Zmazek iz Knjižnice Ivana Potrča Ptuj za vnesenih 34 digitalnih zbirk, 247 podzbirk, 2071 MME in z doprinosom novic, organizacij, vsebinami v Albumu Slovenije in 22 avtorskimi zbirkami.

S priznanji so želeli prepoznati in nagraditi tiste avtorje in vnašalce, ki so v izbranem obdobju s svojim delom prispevali največ k obogatitvi portala, s čimer so prav tako pripomogli k ohranjanju kulturne dediščine. Podeljevalci so dodali še naslednje: “Z nagrado želimo spodbuditi in nagraditi kontinuirano delo vnašalcev in avtorjev na portalu Kamra, povečati krog rednih vnašalcev in avtorjev, s tem pa povečati tudi prepoznavnost portala in prepoznavnost kakovostnih vsebin, ki so na njem.